راهنمای سلامتی و درمان

راهنمای سلامتی و درمان

Wednesday, May 1, 2019 0 نظرات

مردم معمولا برای درمان بیماری ها هزینه می کنند ، اما برای مراقبت های پیشگیرانه برنامه قابل توجهی ندارند ، در حالی که این بی توجهی به مراقبت های پیشگیرانه است که باعث از دست دادن سلامتی و پول می شود .

نزدیک به 50 درصد مردم ایران اضافه وزن ، کبد چرب ،دیابت و مشکل فشار خون دارند که با رژیم غذایی سالم ، خواب کافی و پیاده روی و ورزش می شود از این بیماری ها و بیماری های دیگر پیشگیری کرد .جالب اینکه کنترل و درمان این بیماری ها نیز با تغییر رژیم غذایی و انتخاب سبک زندگی ممکن است اما این بیماران ترجیح میدهند منتظر داروی جادویی بمانند . اما از مسیری که پیامد آن اینگونه بیماری ها بوده خارج نشوند .

طب سنتی آیورودا ( ayurveda ) توجه خاصی به مراقبت های پیشگیرانه و (( مدیریت بر سلامتی )) دارد . در سانسکریت ayur به معنای زندگی و veda به معنی علم است .

در آیورودا هم مثل پزشکی مدرن اصول عامی وجود دارد که برای سلامتی همگان مفید تشخیص داده شده است ، مانند اهمیت آرامش ، اهمیت خواب کافی ، اهمیت ورزش ،مفید بودن غذاهایی چون سبزیجات ، ماهی ها ، سیر ، سیب ، لیمو ترش ،.... و همچنین مواردی ک برای سلامتی همه مضر تشخیص داده شده مانند پر خوری ، مصرف دخانیات و مواد مخدر ، مصرف الکل ، مصرف نمک و شکر ، کم خوابی و کم تحرکی ،....

آیورودا به ما میگوید :

- باید خودتان مسئولیت سلامتی خود را بر عهده بگیرید و بدانید ک خودتان اولین پزشک سلامتی خودتان هستید ، چون این شما هستید که میتوانید از اصول سلامتی  پیروی کنید و یا نکنید .

-مراقبت های پیشگیرانه را با عادت به رژیم غذایی درست و سبک زندگی متناسب با ساختار ذهن و بدن منحصر به فرد خود تمرین کنید .

-اگر سالم باشید نیازی به دارو ندارید . برای سالم ماندن رژیم غذایی ، نگرش و سبک زندگی ناسالم خود را تغییر دهید .

-با منتظر ماندن و یا تلاش برای پیدا کردن یک قرص یا داروی جادویی شرایط را بدتر نکنید ، تنها داروی جادویی مراقبت های پیشگیرانه خودتان است .....

مقاله های مرتبط: (2)

نظر خود را وارد نمایید.